Nowa zabawka – Creality Ender 3 V2

Jakiś czas temu zacząłem swój projekt 3D który chciałem wydrukować niestety okazało się że drukowanie pojedynczych sztuk jest drogie a także czas oczekiwania zajmuje zbyt wiele czasu, niekiedy potrafiło to trwać do 5dni! Wiązało się to z tym że za każda sztukę projektu słono płaciłem plus czekałem masę czasu na produkt. W pewnym momencie narodził się pomysł kupna własnej drukarki 3D. Batalia miedzy argumentami za kupnem TWO TREES Sapphire Pro a właśnie Creality Ender 3 V2 jednak po wielu godzinach researchu wybór padł na endera.

Ależ to był udany strzał, drukarka po 3h<sic!> składania rozpoczęła swój pierwszy wydruk, niestety nie udany. Powodem nie powodzenia był model który się okleił od stołu, po dokładnym oczyszczeniu stołu i ponowieniu wydruku, udało się! Miałem skończony pierwszy wydruk 3D w życiu, był to kociak ze zdjęcia poniżej.

Po kilku dniach zabawy i testów rozpocząłem wydruki swoich własnych modeli, ależ ja byłem zaskoczony widząc to że wydruki na dyszy 0.4mm i warstwie 0.12mm nie odbiegają jakościowo od drukarki która drukowała w żywicy!

Dzięki takim wynikom mogłem przystąpić do głównego projektu jakim jest wydrukowanie kapsli do felg Oz Superturismo GT które będą zawierały logo marki Peugeot z 1960roku. Projekt jest w trakcie ale ostatnie rezultaty możecie zobaczyć w powyższej galerii.

Ostatnimi czasy dodatkowo wspomagam znajomych i tworze dla nich mini projekt które możecie zobaczyć niżej.

Nadal jestem pod wrażeniem z jaką dokładnością może tworzyć ta drukarka i serdecznie POLECAM ją każdemu.

Share this:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*